Okolica

Grzybowo - zrelaksuj się na plaży

Grzybowo to miejscowość wczasowa (zobacz tu) położona w gminie Kołobrzeg na terenie tzw. depresji grzybowskiej. Morze Bałtyckie w tych okolicach tworzy akwen o długości około 7 km i głębokości wcięcia w ląd około 800 metrów zwany właśnie Zatoką Grzybowską.

Ta nieregularność linii brzegowej powoduje, że woda w Grzybowie jest znacznie cieplejsza niż w Kołobrzegu. Na terenie całej gminy obowiązują zasady Strefy Ochrony Uzdrowiskowej oraz Strefa Chronionego Krajobrazu.

Zabytki

Wśród najważniejszych zabytków Gminy Kołobrzeg można wyróżnić m.in. Latarnię Morską w Kołobrzegu, ale również Bazylikę Mariacką oraz Basztę Prochową, która stanowiła fragment murów obronnych w okresie średniowiecza. Warte zobaczenia są również: port morski, Muzeum Oręża Polskiego, Pałac Braunschweigów, Centrum atrakcji wojskowych, Ogrody tematyczne Hortulus, Skansen Chleba oraz oczywiście budynek Ratusza na starym mieście.

Kultura

W nieopodal położonym Kołobrzegu znajduje się Regionalne Centrum Kultury, w którym organizowane są wszelkiego rodzaju koncerty, imprezy artystyczne, spektakle teatralne i spotkania autorskie oraz wyjątkowe Muzeum 6D Maszoperia – czyli jedyne muzeum w Europie, które podczas zwiedzania angażuje wszystkie zmysły, wprowadzając zwiedzającego w niesamowity morski świat! Ponad 500 metrową powierzchnię ścian zdobią ręcznie wykonane malowidła, a niespodzianek możecie spodziewać się niemalże z każdej strony! Spotkacie tu ptaki i żaby wyglądające jak żywe oraz usłyszycie śpiew mew przy akompaniamencie szumu morza. Idealne miejsce pełne atrakcji i wspaniałej zabawy dla całej rodziny!

Rozrywka dla dzieci

W całej gminie Kołobrzeg na najmłodszych czeka moc różnorodnych atrakcji! W nieopodal położonym Zieleniewie odnajdziesz niezwykłe miejsce, które pokochają wszyscy mali wczasowicze! Park Rozrywki Dziki Zachód gwarantuje całodniową rozrywkę, w której nie zabraknie dzikich zwierząt i indiańskich opowieści. Czekają na Was: mini ZOO, konie i kucyki, moto i luna park, western city oraz wioska indiańska. W Kołobrzegu polecamy rodzinny rejs flagową jednostką “JANTAR”, która zabierze Was w niesamowitą morską podróż z prędkością 13 węzłów! Ten nowoczesny i luksusowo wyposażony katamaran pasażerski gwarantuje nie tylko piękny widok i niezapomniane wspomnienia, ale również nowocześnie urządzoną kawiarnię, dyskotekę i restaurację. Idealne miejsce do wspólnego spędzania czasu i zaszczepiania w najmłodszych W samym Grzybowie, również nie brakuje atrakcji, które wywołają uśmiech na dziecięcych twarzach! W centrum miejscowości znajdują się trampoliny, automaty z zabawkami, wypożyczalnia rowerów, skuterów elektrycznych oraz dmuchane zamki.

Imprezy i festiwale

Jeśli jesteś miłośnikiem aktywnego wypoczynku oraz dobrej zabawy to z pewnością spodoba Ci się nasza przystań jachtowa, gdzie możesz wypożyczyć kajak, rower wodny bądź żaglówkę i odbyć wspaniałą przygodę po jeziorze Resko. Idąc dalej, do nieopodal położonego Dźwirzyna znajdziesz Gminne Centrum Sportu i Rekreacji z dużą halą wewnętrzną, siłownią, wypożyczalnią rowerów oraz zewnętrznymi boiskami do tenisa. Idealne miejsce dla miłośników sportu i rekreacji!

Plaża

Gmina Kołobrzeg słynie z jednych z najpiękniejszych plaż na całym Południowym Wybrzeżu Bałtyku. Linia brzegowa jest łagodna, plaże szerokie a piasek wyjątkowo jasny i drobny. Tutejsze plaże otacza wał wydmowy porośnięty sosnami, trawą morską oraz różnego rodzaju roślinnością, w tym również gatunkami pod ochroną.

Sport

Jeśli jesteś miłośnikiem aktywnego wypoczynku oraz dobrej zabawy to z pewnością spodoba Ci się nasza przystań jachtowa, gdzie możesz wypożyczyć kajak, rower wodny bądź żaglówkę i odbyć wspaniałą przygodę po jeziorze Resko. Idąc dalej, do nieopodal położonego Dźwirzyna znajdziesz Gminne Centrum Sportu i Rekreacji z dużą halą wewnętrzną, siłownią, wypożyczalnią rowerów oraz zewnętrznymi boiskami do tenisa. Idealne miejsce dla miłośników sportu i rekreacji!

Zapraszamy do Grzybowa i okolic!

Miasto Kołobrzeg z latarnią morską

Latarnia morska w Kołobrzegu to główny zabytek miasta, który każdy odwiedzający powinien zobaczyć. Położona nad Zatoką Pomorską, w województwie zachodniopomorskim stanowi atrakcję dla turystów i przyjezdnych Gości. To nie tylko wyjątkowy punkt widokowy, ale przede wszystkim pomnik bohaterów poległych podczas II wojny światowej. Latarnia sięga 26 m wysokości i stanowi jeden z ważniejszych punktów nawigacyjnych wybrzeża morza Bałtyckiego. Po raz pierwszy zabłysnęła w 1666 roku i świeci po dziś dzień na odległość 29,6 km w głąb morza. Turyści mogą z jej szczytu podziwiać piękną panoramę Kołobrzegu i okolic.

Muzeum Oręża Polskiego

Muzeum Oręża Polskiego to wyjątkowe historycznie miejsce znajdujące się w samym sercu Kołobrzegu. Mieści się w zabytkowym Pałacu Braunschweigów i opowiada historię tego pięknego nadmorskiego miasta. Budynek przed II wojną światową wykupiło miasto, a po wojnie mieścił się tu Urząd Bezpieczeństwa Publicznego, sąd oraz inne instytucje. W lutym 1977 roku wyremontowany pałacyk przekazano muzeum, które po dziś dzień cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców oraz turystów. Niewątpliwą atrakcją pałacu jest znajdująca się na piętrze budynku sala bankietowa z oryginalnym dziewiętnastowiecznym plafonem, czyli dużym dekoracyjnym malowidłem sufitowym, wykonanym na papierze.

Zabytkowy Ratusz w Kołobrzegu

W centrum Kołobrzegu przy ulicy Ratuszowej znajduje się zabytkowy neogotycki Ratusz będący wizytówką miasta. Na otwartym dziedzińcu stoi trybuna honorowa, a wokół budynku znajdują się wieże i blanki, które niegdyś świadczyły o charakterze obronnym. Przed Ratuszem znajduje się fontanna w kształcie kuli ziemskiej, którą można obracać na wodzie. Obecnie mieści się tu Urząd Stanu Cywilnego, Galeria Sztuki Współczesnej oraz w podziemiach z gotyckimi sklepieniami – kawiarnia.

Pomerania

Pomerania Fun Park to największy całoroczny park rozrywki na Pomorzu Zachodnim. Znajduje się w Dygowie, nieopodal Kołobrzegu i oferuje liczne atrakcje dla najmłodszych wczasowiczów. Zjazd tubingowy, mini zoo, dmuchańce, karuzele oraz wodny świat z licznymi atrakcjami – to tylko niektóre z rozrywek, które czekają na zwiedzających. Znajdziesz tu również wioskę wikingów, w której poza realistycznie odwzorowanymi chatami z wyposażeniem, znajduje się także strzelnica, miejsce na ognisko oraz sala warsztatowa.

Ogrody Hortulus w Dobrzycy

Ogrody Hortulus w Dobrzycy to unikatowe miejsce wypoczynku, rozrywki oraz edukacji przyrodniczej w jednym miejscu. Położone w powiecie koszalińskim i oddalone o 8 kilometrów w linii prostej od brzegu Morza Bałtyckiego.Takie położenie czyni je najbardziej wysuniętą na północ kolekcją dendrologiczną w Polsce. Kompleks składa się z dwóch zespołów ogrodowych o odmiennym charakterze – Ogrodów Tematycznych Hortulus oraz Ogrodów Hortulus Spectabilis. W Ogrodach Tematycznych na powierzchni 5,5 ha znajduje się niemalże 30 różnych ogrodów inspirowanych naturalnym krajobrazem oraz kulturą różnych narodów. Oryginalne i wyjątkowe miejsce, które koniecznie trzeba odwiedzić!

Festival Sunrise

Nie ma chyba osoby, która chociaż raz nie słyszała o Festiwalu Sunrise! To najgorętszy hip-hopowy festiwal odbywający się właśnie w Kołobrzegu. Mnóstwo gwiazd, świetna atmosfera i nadmorski klimat sprawiają, że wydarzenie co roku zrzesza liczne grono miłośników muzyki elektronicznej nie tylko z kraju, ale i z zagranicy. Impreza corocznie cieszy się ogromną popularnością a bilety wyprzedają się niemalże w mgnieniu oka!

Galeria

Zostań z nami na dłużej

Close